MALATYA' da 1976 yılında Mustafa KARADUMAN tarafından Yeni Sanayi Sitesinde 76 m2 lik bir dükkanda demir tüccarılığı ile başlamış olup 1995 yılında şirketleşerek kurulmuş olan Öz Kalite Mak.İml.İnş.San. ve Tic. Ltd.Şti. 20.000 m2 açık 6.500 m2 kapalı alanıyla sahip kurulduğu yıldan beri dürüst, ilkeli, profesyonel iş anlayışı ve verdiği güven ile makine Parkuruyla Metal Sanayi demir - çelik sektöründe hizmet vermekten büyük bir gurur duymaktadır.

Malatya Erkunt Traktör bölge bayiliği yaparak sadece sanayiye hizmet vermekle yetinmeyerek Malatya çiftçisinin yanında olmaktan sanayi ile tarımı birleştirerek malatya halkının yanında yaklaşık 40 yıllık büyük bir gurur ve onurla hizmetine devam etmektedir.

Firmamız her türlü boru ve profil satışının yanısıra, NPU – NPI -IPE – HEA – Köşebent, Lama Demirler, Kare, Yuvarlak demirler, Dkp, Siyah, Galvanizli, Baklavalı, Baskılı, Paslanmaz Krom Boru, Profil, Krom Sac, Oluk Sac, Trapez sac çeşitleri ve Ferfoje model çeşitlerimizle ürün yelpazemizi oluşturmaktadır.

Fırat Kalkınma Ajansına sunulan, soğuk hava paneller üretim projesi kabul edilmiştir. Ve çok kısa bir süre zarfında Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesinde bir ilke imza atarak, bu bölgede üretimi olmayan soğuk hava panelleri için çalışmalarına başlamıştır.

Öz Kalite Mak.San. Ve Tic.Ltd.Şti olarak ilkemiz yeni fikirler yaratmak, en iyi teknolojileri kullanarak en yeni yaklaşımları hayata geçirmek, müşterilerimize hayatı kolaylaştıran, kaliteyi arttıran ürünler sunarken Metal Sektöründe lider kuruluş olmuştur.

" 1976 yılından bu yana Bölge Sanayisine hizmet etmekten gurur duyuyoruz! "